TELEFON: 0731 359 811
EMAIL: sc.vet.srl [@] gmail com

Adaptor fibra optica LC Duplex Singlemode

Adaptor fibra optica LC Duplex Singlemode

Adaptorii optici LC realizati de Fibrefab UK.

Cere o oferta personalizata!

Compare

Descriere

Adaptor fibra optica LC Duplex Singlemode

Adaptorii optici LC realizati de Fibrefab UK prezinta un grad ridicat al preciziei de aliniere a fibrelor optice, oferind totodata o rata mai mare a reconectarii. Pentru aplicatiile ce utilizeaza fibra singlemode, pretentiile in ceea ce priveste precizia de aliniere a fibrelor sunt mai mari, se utilizeaza cilindrii de aliniere confectionati din ceramica. Pentru aplicatiile ce utilizeaza fibra multimode tolerantele pot fi mai mari motiv pentru care cilindrul este confectionat din bronz. Carcasa adaptorilor vine in diferite culori. Adaptorii se fixeaza prin clipsare (optional se pot fixa si cu ajutorul a doua suruburi cu piulita).

Caracteristici:
Compatibil cu standardul IEC 61754-20;
Aliniere de inalta precizie;
Pierderile la nivelul adaptorului sunt reduse (atenuare mica), grad mare de reconectare;
Conform REACH SvHC;
Materiale utilizate conform RoHS2;
Disponibil in varianta duplex (doua conexiuni) si quad(patru conexiuni);
Fixare prin clipsare (optional cu surub si piulita);
Adaptorii vin impreuna cu capacele ce ofera o protectie ridicata impotrica contaminarii.

Recenzii

Nu există încă recenzii.

Fii primul care adauga o recenzie pentru “Adaptor fibra optica LC Duplex Singlemode”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *