TELEFON: 0731 359 811
EMAIL: sc.vet.srl [@] gmail com

Analizor OTDR locator de defecte fibra optica

Analizor OTDR locator de defecte fibra optica

Modelul FLX380 FlexTester3 de la AFL subsidiar Fujikura este un OTDR single-mode destinat analizarii si localizarii rapide a defectelor pe parcursul traseelor de fibra optica.

Cere o oferta personalizata!

Compare

Descriere

Modelul FLX380 FlexTester3 optimizat pentru testarea retelelor de tip FTTx-PON.Pe langa modulul de OTDR aparatul are integrate o sursa laser de lumina infrarosie, un powermetru optic, un locator vizual de defecte(sursa laser fibra optica de lumina rosie) si un powermetru PON.

Caracteristici:

    • 41 dB gama dinamica
    • Cele mai mici valori din clasa sa pentru zonele oarbe atat in modul clasic, cat si in cel PON
    • Functia ServiceSafe de detectie a semnalului pe fibra
    • Masoara pana la 160 Km si splittere cu rapotul de 1:128
    • Masurarea pierderilor la diferite lungimi de unda fara eroare prin intermediul Wave ID
    • Autonomie de peste 12 ore de functionare continua
    • Bobina de lansare de 50m integrata
    • Modul Blutooth inclus pentru transferul wireless al datelor

In functie de lungimile de unda disponibile pentru testare, FLX380 FlexTester3 este oferit in patru versiuni:
° FLX380-304: Versiunea destinata testarii retelelor PON in timpul exploatarii, putand testa la 1650nm fibrele cu semnal. Pe langa OTDR-ul clasic pe 1310/1550nm, aceasta versiune include si functia ServiceSafe de detectie a semnalului pe fibra, un powermetru PON integrat si OTDR-ul PON pe 1650nm.
° FLX380-303: Similara cu versiunea FLX380-304, dar testeaza fibrele cu semnal la 1625nm.
° FLX380-302: Versiune dedicata testarii retelelor FTTx PON, in etapa de constructie, la toate lungimile folosite. Include OTDR singlemode pe 1310/1490/1550 nm, sursa de lumina infrarosie, powermetru optic si locator vizual de defecte.
° FLX380-300: Versiune dedicata testarii retelelor singlemode punct la punct si a celor FTTx-PON in etapa de constructie. Include OTDR singlemode pe 1310/1550 nm, sursa de lumina infrarosie, powermetru optic si locator vizual de defecte.

Recenzii

Nu există încă recenzii.

Fii primul care adauga o recenzie pentru “Analizor OTDR locator de defecte fibra optica”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *