TELEFON: 0731 359 811
EMAIL: sc.vet.srl [@] gmail com

Sursa de lumina rosie VFL 25mW

Sursa de lumina rosie VFL 25mW,carcasa metalica

Sursa laser rosu TriBrer BML – 25 este un aparat de masura fibra optica care ajuta la detectarea de defecte pe tronsoanele de fibra optica. Sursa laser rosu poate fi utlizat atat pe fibra optica singlemode cat si pe cea multimode.

Puterea de iesire este 25mw si distanta  de lucru in conditii ideale este de 25km.

Cod produs: BML205-25

Cere o oferta personalizata!

Compare

Descriere

Sursa de lumina rosie VFL 25mW,carcasa metalica

TriBrer BML205-25 este un tester pentru retelele de fibra optica ce ajuta la identificarea vizuala a defectelor, raze de curbura prea mici, suduri cu atenuare mare, taieturi s.a. Mufa universala de 2.5mm cu care vine aparatul permite conectarea cu usurinta si rapiditate (SC/FC/ST), pentru conectorii LC (1.25mm) va rugam sa ne contactati. Aparatul se poate utiliza atat pe fribra singlemode cat si pe fibra multimode. Distanta maxima, in conditii ideale, este de 25km. Semnalul de iesire poate fi generat in doua moduri, continuu sau impuls. Protectia ochilor tehnicianului este asigurata de capacul exterior.
Aparatul este ideal la realizarea sudurilor mecanice atunci cand se realizeaza procesul de aliniere a fibrelor optice. Neaparitia luminii rosii in zona de imbinare reprezinta o conexiune perfecta.

● Laser de culoare rosie la 650nm
● Mod de operare cu lumina continua sau pulsatila
● 50 de ore de operare(tipic)
● Baterii standard alkaline AA
● Design robust si rezistent la apa
● Conector universal de 2.5mm sau 1.25mm
● Interval recomandat pentru calibrare de 1 an

Pachetul contine: Manual de utilizare, husa

Recenzii

Nu există încă recenzii.

Fii primul care adauga o recenzie pentru “Sursa de lumina rosie VFL 25mW”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *