TELEFON: 0731 359 811
EMAIL: sc.vet.srl [@] gmail com

Media Convertor Dual MM 550m SC 850nm

Media convertoarele standard 10/100 Ethernet sunt prevazute cu alimentare externa si pot fi folosite individual (stand alone) sau, în cazul utilizarii mai multor convertoare în Data-Center, în mod organizat, integrate în rack-ul de maxim 14 sloturi VT-RK-14, produs special pentru acest model.

 

Cere o oferta personalizata!

Descriere

 

Caracteristici Media Convertor Dual MM 550m SC 850nm :

– Functia de auto-negotiation permite potului UTP sa auto selecteze 10M sau 100M si Full Duplex sau Half Duplex.
– Portul UTP suporta MDI/MDI-X auto crossover.
– Indicator de avarie (LFP)
Conectori: SC, ST or FC, multimode
– Pachet de 1600 bytes pentru management
– Poate fi ales modul de functionare Store and forward switch mode, Modified cut-through switch mode sau Converter mode.
– Circuit intern cu protectie

Specificatii tehnice:

-Standarde : IEEE802.3u?10/100Base-TX and 100Base-FX;
-MAC addresses table: 1K
-Data buffer: Built-in 128Kbyte RAM.
-Conectori: UTP : RJ-45, 10/100Mbps; Fibra: ST/SC/FC, 100Mbps
-Cablu: – UTP: Cat. 5 (the max distance up to 100m)
– Fibra ( Multimode): 50/125, 62.5/125µm (dist max 550m sau 2km)
-Flow Control : Full Duplex: Supporting standard IEEE802.3x / Half Duplex: back pressure
-Grup 6 LED: Power, FX SD, FX Link/Act, TX 100, TX FDX, TX Link
-Alimentare: AC 170 ~ 240V, DC 5V.
-Temperatura de functionare: 0⁰C ~ 70⁰C
-Umiditate: 5 ~ 90%
-Dimensiune: 26×70×93mm.

TIP

FO

DISTANTA

CONECTOR

LUNGIME DE UNDA

PUTERE TX

Multi Mode

MM

550 M

SC

850 nm

11db ~ -6db

2 KM

1310 nm

11db ~ -6db

Puteti obtine urmatoarele discounturi, daca atingeti unul dintre pragurile de mai jos:

Aboneaza-te la newsletter si primesti 10 lei pentru prima comanda.

*Discountul este valabil la toate produsele cu exceptia produselor de la : * si poate fi folosit o singura data, la o comanda de peste 250 lei + TVA.

Iti Oferim 10 lei bonus pentru prima comanda !

La cumparaturi > 2.500 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 50 lei.

La cumparaturi > 4.500 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 135 lei.

La cumparaturi > 6.500 lei + T.V.A. lei veti putea beneficia de o reducere de 260 lei.

La cumparaturi > 8.500 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 425 lei.

* Aceste discounturi nu se aplica urmatoarelor categorii de produse : Aparate de sudura fibra optica , Reflectometru fibra optica OTDR si produselor de la Lancier LTD.

La procentele de mai sus se mai aplica o reducere de 1% pentru comenzile platite anticipat (cu OP).

Informații suplimentare

Functionalitati

ALIMENTARE EXTERNA, LFP, PORT UTP

Utilizare

CONECTARE RETELE WI-FI, MONITORIZARE RETELE