TELEFON: 0731 359 811
EMAIL: sc.vet.srl [@] gmail com

Media Convertor 10/100 1310nm

135,19 lei

Mediaconvertor 1x RJ45 10/100 – 1x FO SC 100 Singlemode 20km 1310nm

Furnizor : Vanzari Electonice Telecoms

Cere o oferta personalizata!

Descriere

Media Convertor 10/100 WDM Singlemode 20 km SC 1310nm

Tipuri de Media Convertoare:

– pe un fir – tip WDM, în care receptia/transmisia se face pe acelasi canal

Rata de transfer:

– 10/100M care mediaza între un segment 10/100Base-TX si un segment de 100Base-Fx

Media convertoarele single mode (WDM) bi-directionale sunt utilizate pentru reconversia semnalelor de banda medie de la Optic la Electric Ethernet in limita a 10/100M UTP interfata (TX), respectiv 100M pe fibra optica interfata (FX).

Generalitati

– Transmisia pe canalul optic se face printr-un singur fir de fibră;
– Cantitate dublă de date transmise faţă de modelele cu transmisie pe două fire;
– Funcţia de auto-negociere permite portului UTP sa selecteze automat intre 10M sau 100M si Full Duplex sau Half Duplex;
– Portul UTP suporta MDI/MDI-X auto crossover;
– Management pentru pachete de 1600 bytes;
– Circuit intern special creat pentru impiedicarea scurt-circuitelor la descarcarile electrice;
– Indicator al eventualelor probleme aparute pe link (LFP) cand sunt avarii pe fibra , convertorul poate intrerupe transmisiile
– Modul de lucru al convertorului este „store and forward”.

Specificatii tehnice Media Convertor 10/100 WDM

– Standarde de operare: IEEE802.3u, 10/100Base-TX and 100Base-FX
– MAC address table : 1K
– Data buffer: 128K
– Conectori: UTP: RJ-45, 10/100Mbps; Fibra: SC, 100Mbps
– Cable: UTP: Cat. 5 cable ( maxim 100m)
– Fibra SMF: 8.3/125, 8.7/125, 9/125, 10/125μm(maxim 100km)
– MMF: 50/125,62.5/125,100/140 (max 2Km)
– Flow Control: Full Duplex: IEEE802.3x / Half Duplex: back pressure,
– LED: Power, FX SD, FX Link/Act, TX 100, TX FDX, TX Link/Act.
– Cerinte consum: Input :AC 170 ~ 240V or DC -36V-72V / Output:DC 5V.1A
– Timp de raspuns (delay): <0.9s
– Temperatura de pastrare: -40~ 70 ºC
– Temperatura de operare: 0 ~ 50 ºC
– Temperatura de functionare: 0 ~ 70 ºC
– Conditii de umiditate : 5%~90% (fara condens)
– Dimensiuni: Sursa interna: 30×110×140mm / Sursa externa: 26×70×93mm.

 

 

FO

DISTANTA

CONECTOR

LUNGIME DE UNDA

PUTERE TX

MM

2 KM

SC

1310 nm

11db ~ -6db

1550 nm

SM

20 KM

SC

1310 nm

-14db ~ -6db

1550 nm

40 KM

1310 nm

-9db ~ -3db

1550 nm

60 KM

1310 nm

-5db ~ 0db

1550 nm

80 KM

1310 nm

-3db ~ 2db

1550 nm

100 KM

1310 nm

-3db ~ 2db

Puteti obtine urmatoarele discounturi, daca atingeti unul dintre pragurile de mai jos:

 

La cumparaturi > 2.500 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 50 lei.

La cumparaturi > 4.500 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 135 lei.

La cumparaturi > 6.500 lei + T.V.A. lei veti putea beneficia de o reducere de 260 lei.

La cumparaturi > 8.500 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 425 lei.

* Aceste discounturi nu se aplica urmatoarelor categorii de produse : Aparate de sudura fibra optica , Reflectometru fibra optica OTDR si produselor de la Lancier LTD.

La procentele de mai sus se mai aplica o reducere de 1% pentru comenzile platite anticipat (cu OP).

Informații suplimentare

Utilizare

CONECTARE FIBRA OPTICA, CONECTARE RETELE WI-FI, INSTALARE AV, INSTALARE DATE, INSTALARE FIBRA OPTICA, INSTALARE RETELE TELECOMUNICATII, INSTALARE VIDEO, INSTALARE VOCE, MASURARE FIBRA OPTICA, MENTENANTA FIBRA OPTICA, MIGRARE SISTEM, MONITORIZARE RETELE, REPARATII FIBRA OPTICA, TESTARE FIBRA OPTICA

Tip#

PROFESIONAL

Cablu#

CABLU DE TELEFON, Cat.5e, Cat.6, Cat.6a, Cat.7, Cat.7a, Ecranat, FTP, Neecranat, UTP, CABLU DE ALIMENTARE, CABLU DE COMANDA SI CONTROL, CABLU DE DATE, CABLU DE SECURITATE, CABLURI ELECTRICE, COAXIAL, FIBRA OPTICA, FURTUNURI DE PRINDERE

Industrie

INDUSTRIA MILITARA

Profesie

ADMINISTRATOR RETEA, ELECTRICIAN, ELECTRONIST, INGINER RETEA, INSTALATOR FIBRA OPTICA, INSTALATOR RETELE DE DATE, TEHNICIAN CABLAJE, TEHNICIAN FIBRA OPTICA, TEHNICIAN RETEA, TEHNICIAN SERVICE, TEHNICIAN TELECOMUNICATII