TELEFON: 0731 359 811
EMAIL: sc.vet.srl [@] gmail com

Reflectometru optic FlexScan AFL

Reflectometru optic OTDR-ul FlexScan AFL, Aparat de masura fibra optica  cu LinkMap si SmartAuto. OTDR cu dimensiuni de buzunar selecteaza automat setarile optime pentru a depana o retea existenta sau a caracteriza retelele nou instalate sau reparate.

Cere o oferta personalizata!

Descriere

Reflectometru optic FlexScan AFL

Folosind modul SmartAuto al FLEXSCAN, OTDR-ul scaneaza rapid si detecteaza precis locatia, identifica si masoara componentele si defectele retelei.

Cu ajutorul functiilor SmartAuto si LinkMap  bazate pe pictograme, scanati rapid reteaua, efectuați masuratori, gasiti defectiuni si obtineti rezultate conform criteriilor pass / fail stabilite in standarde sau setate de utilizator. Modurile suplimentare sunt Expert, Real, Events & Trace. Acest OTDR are un ecran tactil luminos de 4,3 “și o stocare interna / externa a datelor prin USB, Bluetooth sau Wi-Fi. Este compatibil cu FOCIS.

Reflectometru optic FlexScan dispune de un VFL integrat , Bluetooth / WiFi si optional o sursa de lumină optica, power metru .

Aplicatii Optical Time Domain Reflectometer ( OTDR ):

Verificare retele  PON sau point-to-point si depanare
Localizare rapida, precisa a defectelor retelei de fibra single mode utilizand OTDR și VFL
Caracterizarea retelei optice single mode folosind OTDR
Testarea pierderilor retelei single mode utilizand sursa optica si power metru

Modele :

  • FS200-100: suporta testarea pe lungimile de unda, 1310 si 1550nm, pentru depanarea, verificarea retelelor de dimensiuni medii.
  • FS200-300 FlexScan suporta testarea pe lungimile de unda de 1310 și 1550 nm atat pentru retele PON, cat si pentru retele punct-la-punct.
  • FS200-304 PON OTDR ofera testarea cu OTDR-ul pe lungimile de unda de 1310, 1550 și 1650 nm pentru a verifica si a depana atat PON-urile FTTH in exploatare, cat si cele in etapa de implementare..

Kituri disponibile:

BASIC kit PLUS kit PRO kit
Analiza masuratorilor cu ajutorul unui soft TRM™ 2.0 Basic
Creion pentru curatare conectori optici One-click cleaner
Bobina de lansare single mode 150m
Microscop de inspectie conectori FOCIS Flex
Download File

Puteti obtine urmatoarele discounturi, daca atingeti unul dintre pragurile de mai jos:

La cumparaturi < 600 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 1.2%.

La cumparaturi > 600 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 1.25%.

La cumparaturi > 1.600 lei + T.V.A. lei veti putea beneficia de o reducere de 1.3%.

La cumparaturi > 6.000 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 1.35%.