TELEFON: 0731 359 811
EMAIL: sc.vet.srl [@] gmail com

Sursa laser fibra optica singlemode

Acest model de Sursa laser fost proiectata pentru a testa si a identifica pierderile(atenuarile) de pe retelele de fibra optica impreuna cu un Power Metru.

 

Cere o oferta personalizata!

Descriere

Sursa laser fibra optica este un aparat care utilizează o dioda laser sau un LED, cum ar fi un emitator de lumina stabilizat .

Sursa optica de laser este destinata verificarii fibrelor optice multimode si singlemode, lungimi de unda 850, 1300, 1310, 1490 si 1550nm.

Sursa laser infrarosu va contine  lungimile de unda in functie de configuratia aleasa iar Sursa de lumina rosie (VFL) este optional de 1mW sau 10mW.

Daca doriti informatii tehnice, puteti descarca fisa de specificatii ale producatorilor pe pagina produsului.

Caracteristici

Emite pana la 5 lungimi de unda, nr. maxim de porturi fiind 3;
Stabilitate ridicata, integreaza izolator optic;
Pulsuri 270, 1000, 2000 Hz;
Iesire Auto Wave ID (functie de siftare intre lungimile de unda impreuna cu power metre AOP110 TRIBRER);
Putere optica ajustabila;
Activare/ Dezactivare lungimi de unda – pot selecta exact lungimile de unda cu care vreau sa testez;
Modul lumina rosie (VFL) optional de 1mW sau 10mW;
Ecran color;
Mod economisire energie;
Autonomie 16 ore;
Certificat CE, FDA;

Descarca Fisa tehnica sursa optica de laser AOS210

Puteti obtine urmatoarele discounturi, daca atingeti unul dintre pragurile de mai jos:

La cumparaturi < 600 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 1.2%.

La cumparaturi > 600 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 1.25%.

La cumparaturi > 1.600 lei + T.V.A. lei veti putea beneficia de o reducere de 1.3%.

La cumparaturi > 6.000 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 1.35%.