TELEFON: 0731 359 811
EMAIL: sc.vet.srl [@] gmail com

Aparate de masura fibra optica OTDR-uri

Aparatul de masura fibra optica Modelul Noyes M210 produs de AFL este un OTDR care in functie de configuratie permite testarea fibrelor singlemode la 1310 si 1550nm, a celor multimode la 850 si 1300nm sau a ambelor tipuri de fibra, in cazul versiunii QUAD.

 

Cere o oferta personalizata!

Descriere

Aparate de masura fibra optica OTDR-uri M210

Aparatul de masura fibra optica Modelul Noyes M210 produs de AFL este un OTDR care in functie de configuratie permite testarea fibrelor singlemode la 1310 si 1550nm, a celor multimode la 850 si 1300nm sau a ambelor tipuri de fibra, in cazul versiunii QUAD.

In plus, toate variantele de M210 permit, optional, inspectia conectorilor de fibra optica prin conectarea microscopului digital DFS1.

 

Caracteristici

  • 30 dB gama dinamica pentru fibra SM
  • 26 dB gama dinamica pentru fibra MM
  • 16 ore autonomie
  • Interfata intuitiva Touch and Test
  • Procesor rapid
  • Ecran touch cu contrast mare pentru utilizare atat la interior, cat si la exterior
  • Compatibil cu microscopul digital DFS1 pentru inspectia conectorilor
  • Rezistent la uzura, dimensiuni reduse, masa mai mica de 1 kg.

Moduri de testare

  • Full Auto OTDR: testare normala a fibrei cu identificarea defectelor
  • Expert OTDR: este destinata utilizatorilor cu experienta
  • Real-Time OTDR: localizarea defectelor si verificarea sudurilor in timp real
  • Localizator vizual de defecte (VFL): lumina rosie pentru detectarea fibrelor indoite sau intrerupte
  • Microscop: pentru inspectia conectorilor montati atat pe cabluri cat si panouri.

Fujikura a scos din fabricatie urmatoarele modele de OTDR-uri: M210 , OFL280 , OFL380 . Acestea vor fi inlocuite de noul model FlexScan AFL OTDR FS200 , FlexScan Quad FS300  .

Download File

Puteti obtine urmatoarele discounturi, daca atingeti unul dintre pragurile de mai jos:

 

La cumparaturi > 2.500 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 50 lei.

La cumparaturi > 4.500 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 135 lei.

La cumparaturi > 6.500 lei + T.V.A. lei veti putea beneficia de o reducere de 260 lei.

La cumparaturi > 8.500 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 425 lei.

* Aceste discounturi nu se aplica urmatoarelor categorii de produse : Aparate de sudura fibra optica , Reflectometru fibra optica OTDR si produselor de la Lancier LTD.

La procentele de mai sus se mai aplica o reducere de 1% pentru comenzile platite anticipat (cu OP).

Informații suplimentare

Producator#

AFL

Utilizare

CERTIFICARE FIBRA OPTICA, INSPECTII CONECTORI FIBRA OPTICA, TESTARE FIBRA OPTICA

Tip#

PROFESIONAL

Functionalitati

REFLECTOMETRU OPTIC, TOUCH SCREEN