TELEFON: 0731 359 811
EMAIL: sc.vet.srl [@] gmail com

Reflectometru fibra optica OTDR TB-620

3.789,00 lei

Reflectometru fibra optica OTDR TriBrer TB-620 .

Cod produs: TB-620

Cere o oferta personalizata!

Descriere

Reflectometru fibra optica OTDR TriBrer TB-620 este utilizat pentru instalarea, intretinerea retelelor de fibra optica printre care se numara urmatoarele operatiuni:

  • verificarea intreruperilor,
  • localizarea lipiturilor
  • conexiuni si cabluri fibra optica .

Varianta OTDR TriBrer TB-620 ofera testarea, masuratori fibra optica pe lungimile de unda la 1310 si 1550 nm, pe cablu fibra singlemode pana la 40 km.

Acest model Reflectometru fibra optica OTDR TriBrer TB-620 include un power metru (OPM) si un detector de defecte vizuale – laser lumina rosie.

Caracteristici Tester fibra optica TB-620

  •  recomandat pentru retele singlemode –  masuratori pe lungimile de unda 1310 si 1550 nm,
  • gama dinamica 22/20 dB , pentru o distanta maxima de 40 km,
  •  latime puls: 5ns~10us,
  •  timp de masurare: 5~180s,
  •  baterie incorporata Li-Polimer 2400 mAh,
  •  ecran color LCD de 3.2 inch,
  • conector  FC/UPC (disponibil conector SC/UPC sau SC/APC – la comanda),
  •  are inclus un power metru cu gama dinamica +26~-50dBm, 850/1300/1310/1490/1550/1625nm, conector universal de 2.5mm (FC, SC, ST),
  •  include o sursa laser de lumina rosie VFL pentru depistarea defectelor cu conector universal de 2.5mm (FC, SC, ST),
  •  greutate gr : 333 grame,
  • dimensiuni mm : 168mm x 95mm x 38mm

Nota: nu poate testa spliterul. Inainte de testare sau daca testul nu este corect, va rugam sa folositi servetele cu alcool pentru a curata conectorul de fibra.

Notă: Va rog sa nu testati fibra Live, altfel se poate arde instrumentul.

Acest produs este frecvent cumparat impreuna cu urmatorul produs :

Creion de curatare a conectorilor  optici SC, FC, ST, E2000 One-click Cleaner (OCC) 

Aplicatii

  • FTTx – Testare si Mentenanta
  • CATV – Testare retele
  • Testare retele cablare structurata
  • Instalarea de Sisteme supraveghere si alarmare

TB-620

Puteti obtine urmatoarele discounturi, daca atingeti unul dintre pragurile de mai jos:

 

La cumparaturi > 2.500 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 50 lei.

La cumparaturi > 4.500 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 135 lei.

La cumparaturi > 6.500 lei + T.V.A. lei veti putea beneficia de o reducere de 260 lei.

La cumparaturi > 8.500 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 425 lei.

* Aceste discounturi nu se aplica urmatoarelor categorii de produse : Aparate de sudura fibra optica , Reflectometru fibra optica OTDR si produselor de la Lancier LTD.

La procentele de mai sus se mai aplica o reducere de 1% pentru comenzile platite anticipat (cu OP).

Informații suplimentare

Producator#

TRIBRER

Utilizare

ALINIERE FIBRA OPTICA, CONECTARE FIBRA OPTICA, IDENTIFICARE DEFECTIUNI FIBRA OPTICA, IDENTIFICARE FIBRA OPTICA, INSPECTII CONECTORI FIBRA OPTICA, INSTALARE AV, INSTALARE FIBRA OPTICA, INSTALARE RETELE TELECOMUNICATII, INTRETINERE FIBRA OPTICA

Profesie

ADMINISTRATOR RETEA, ELECTRICIAN, ELECTRONIST, INGINER RETEA, INSTALATOR FIBRA OPTICA, INSTALATOR RETELE DE DATE, TEHNICIAN CABLAJE, TEHNICIAN FIBRA OPTICA, TEHNICIAN RETEA, TEHNICIAN SERVICE, TEHNICIAN TELECOMUNICATII

Tip#

PROFESIONAL

Cablu#

FIBRA OPTICA