TELEFON: 0731 359 811
EMAIL: sc.vet.srl [@] gmail com

Sursa de lumina singlemode BOU350

842,35 lei

Sursa de lumina singlemode cu laser BOU350-S3S4S5 – 1310, 1490 si 1550nm.

Furnizor : TriBrer

Cod produs: BOU350-S3S4S5

Cere o oferta personalizata!

Descriere

Sursa de laser infrarosu ( Optical Laser Source ) este destinata  testarii fibrelor optice multimode si singlemode, lungimi de unda 850, 1300, 1310, 1490 si 1550nm . Seria BOU350 sunt ideale de a fi utlizate in telecomunicatiile singlemode, retelele FTTH / PON și CATV-multimedia.

Sursa laser infrarosu va contine  lungimile de unda in functie de configuratia aleasa.

Caracteristici serie BOU350

  • Emite pana la 3 lungimi de unda pe un singur port – 1310, 1490 si 1550nm;
  • Integreaza izolator optic;
  • Pulsuri 270, 1000, 2000 Hz;
  • Iesire Auto Wave ID(functie care merge doar impreuna cu power metre TRIBRER); Mod economisire energie;
  • Autonomie 16ore;
  • Garantie 1 an si 3 ani interval de calibrare;

Aplicații
– BOU350-M3M8 dedicat retelelor multimod LAN / WAN  cu 850/1300 nm.
– BOU350-S3S5 acopera toate aplicațiile standard de rețea de telecomunicații singlemode cu 1300/1550 nm
– BOU350-S3S4S5 este o sursă unică de 3 lungimi de undă pentru testarea rețelelor FTTH / PON la 1310/1550 nm și 1490 nm
– BOU350-S3S5S6 este o sursă unică de 3 lungimi de undă pentru testarea rețelelor la 1310/1550 nm și 1625 nm

Daca doriti informatii tehnice, puteti descarca fisa de specificatii ale producatorilor pe pagina produsului.

Descarca Specificatii Sursa optica de laser BOU350

Puteti obtine urmatoarele discounturi, daca atingeti unul dintre pragurile de mai jos:

 

La cumparaturi > 2.500 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 50 lei.

La cumparaturi > 4.500 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 135 lei.

La cumparaturi > 6.500 lei + T.V.A. lei veti putea beneficia de o reducere de 260 lei.

La cumparaturi > 8.500 lei + T.V.A. veti putea beneficia de o reducere de 425 lei.

* Aceste discounturi nu se aplica urmatoarelor categorii de produse : Aparate de sudura fibra optica , Reflectometru fibra optica OTDR si produselor de la Lancier LTD.

La procentele de mai sus se mai aplica o reducere de 1% pentru comenzile platite anticipat (cu OP).

Informații suplimentare

Producator#

TRIBRER

Utilizare

INSTALARE CABLU TV, INSTALARE CABLURI, INSTALARE FIBRA OPTICA, INSTALARE RETELE TELECOMUNICATII, MENTENANTA FIBRA OPTICA, TESTARE FIBRA OPTICA

Tip#

PROFESIONALA